İŞ ZEKASI GELİŞTİRME

İş Zekası Geliştirme


Yncsoft Yazılım & Arge Mühendisliği'nin sunduğu İş Zekası Çözümleri;  bilgisayar tabanlı teknikleri ve teknolojileri en verimli şekilde kullanarak, ürünlerin ya da şubelerin satış geliri gibi iş verilerini analiz eden ve toplayan profesyonel yazılım bütünüdür. Bu yaklaşım ile müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun çözümü üreterek, şirket kalitesini arttırmak, şirketin büyümesini ve ürünlerin yenilemesini sağlamaktır. İş zekası çözümü genel olarak maliyet düşürme, yöntemleri belirleme, iş fırsatları ortaya çıkartma, ERP verilerini erişilebilir raporlara dönüştürme, perakende taleplerine hızlı cevap verme ve fiyatları optimize etme de kullanılır.

İş zekası çözümleri, şirketin geçmiş, şimdiki ve tahminsel gelecek ile ilgili görünümler sunar. İş zekası teknolojisinin ortak fonksiyonları; rapor sunmak, online analitik işlemler, analiz, veri madenciliği, iş performansı yönetimi, kıyaslama, metin madenciliği ve tahminsel olarak tanımlanır.

İş zekası çözümünün amacı, iş dünyasında daha iyi kararlar verilmesini amaç edinir. Bundan dolayı, iş zekası karar verme desteği olarak adlandırıla bilinir.


İş Zekası Çözümünün Faydaları

İş zekası çözümü maliyet düşürme yöntemleri belirleme, iş fırsatları ortaya çıkartma, ERP verilerini erişilebilir raporlara dönüştürme, perakende taleplerine hızlı tepki verme ve fiyatları optimize etme de kullanılmasının yanı sıra, iş zekası çözümü, tedarikçi ve müşterilerle olan ilişkinin değerini daha kolay bir biçimde ölçebilmelerini sağlayarak, firmalara anlaşmalar esnasında daha fazla güç verebilir.

Organizasyon alanı içerisinde, iş süreçlerini optimize ederek ve kararlara odaklanarak para kazanmak için yeterince fırsat vardır ve iş üzerini aydınlattığında iş zekası çözümünün önemli oranda yatırım geri dönüşümü sağlıyor.